Nova pobjeda Varteksa u Tužnom

12
Svibanj
2013

Na gostovanju kod Slobode iz Tužnog Varteks je danas upisao nova tri boda. Konačni rezlutat bio je 3:1 za Varteks, a strijelci su bili: Ivan Kostelac dva puta i jednom Robert Namjesnik, dok je za goste zabio Dino Poplatnik.

0512-slobodat-440

Varteks se od samog početka nametnuo domaćinima, pa već u prvih desetak minuta bilježimo nekoliko dobrih prilika. Prijetili su Kostelac, Matučec i Pomper, ali sve su to bili udarci koje je lako krotio domaći vratar Hrastić. Nakon početnog pritiska igra se malo primirila, sve do 29. minute kada Varteks prelazi u vodstvo. Po lijevoj strani sjurio se Dominik Matučec i nakon driblinga lijepo uposlio Ivana Kostelca koji sigurno zabija. Nakon prvog gola ponovo su se zaredali napadi Varteksa. U 32. minuti odlično glavom Robert Namjesnik spušta loptu za Kostelca, ali njegov udarac prolazi tik uz stativu. Veliku priliku imao je Namjesnik u 34. minuti, kada ga odlično upošljava Matučec, ali Namjesnikov udarac odlazi preko gola. Još jedna dobra akcija Varteksa u 35. minuti. Dugom loptom Dario Horvat pronalazi Namjesnika koji ubacuje za Matučeca, ali odlično brani Hrastić. U 38. minuti Varteks udvostručuje vodstvo. Nakon penala na Matučecu, sa 11 metara siguran je Robert Namjesnik. No samo tri minute kasnije domaćini smanjuju na 1:2, također iz kaznenog udarca. Strijelac je bio Dino Poplatnik

0512-slobodat-440-2

U nastavku prvu prijetnju ima Varteks u 60. minuti kada Kostelac nakon polukontre ubacuje za Namjesnika, ali vratar Hrastić je za pola koraka brži. U 64. minuti prijeti i Zoran Kastel nakon ubačaja Kostelca. Odmah u slijedećem napadu Namjesnik ubacuje za Matučeca, ali Hrastić ponovo spašava Slobodu. Na nova uzbuđenja čekalo se do 75. minute, kada su po lijevoj strani akciju započeli Namjesnik i Matučec, a završio Kostelac, ali opet vratar Slobode brani. No samo minutu kasnije Varteks zabija i treći put. Odlično je po lijevoj strani povukao Namjesnik, ubacio za Kostelca, koji krasnim lobom matira nemoćnog Hrastića. Nakon trećeg gola Varteks je mirno kontrolirao nastavak utakmice, a do kraja moglo je biti još pogodaka u mreži domaćina, da su malo precziniji bili Dino Pomper nogom i Dominik Kobzinek glavom.

0512-slobodat-440-3

Sve u svemu zaslužena pobjeda Varteksa u odličnoj atmosferi koju su kreirali White Stonesi. U slijedećem kolu Varteks će biti domaćin momčadi Beretinca. Utakmica je na rasporedu slijedeće nedjelje 19.05. sa početkom u 17:00 sati.

U predigri seniorske utakmice pioniri Varteksa zabilježili su novu visoku pobjedu. Ovaj puta u suparničku mrežu spremili su 9 lotpi, dok je njihova vlastita ponovo ostala netaknuta. Četverostruki strijelac za Varteks bio je Matija Cvetko, dva puta je zabio Nikola Šobak, a po jednom Matija Kuhar, Luka Mohenski i Anton Marković.

16. kolo 2. ŽNL Istok 2012/2013

NK Sloboda (T) - NK Varteks 1:3 (1:2)

Igralište Sloboda. Gledatelja: 150. Suci: Buden, Grgurić, Šantalab

Strijelci: 0:1 Kostelac (29), 0:2 Namjesnik (38, 11m), 1:2 Poplatnik (41, 11m), 1:3 Kostelac (76)

NK Sloboda (T): Hrastić, Lukavečki, Papec, Habuzin, Brezovec, Gužvinec, Božić (od 46. D. Grđan), Levatić (od 75. Klasta), Đuras, Poplatnik, M. Grđan

NK Varteks: Šprem, Pomper, Ričko, Đurasek, Kostelac, Horvat (od 71. Simon), Do. Matučec (od 79. Poljan), N. Drožđek (od 58. Kobzinek), Kastel, Nježić, Namjesnik