Prvi prvenstveni poraz

05
Rujan
2011

U 4. kolu II. ŽNL na igralištu u Vidovcu momčad Varteksa doživjela je prvi prvenstveni poraz. Domaćini su slavili rezultatom 2:0, a golove su postigli Makšan i Ozmec.

Ponovo je jedna prvenstvena utakmica u kojoj je jedan od sudionika NK Varteks, privukla porpiličan broj gledatelja, pogotovo za ovaj rang natjecanja. Ovaj puta u Vidovcu ih se okupilo 400-tinjak, od toga 200-tinjak navijača Varteksa, a mogli su vidjeti jednu tvrdu i pomalo nervoznu utakmicu u kojoj je domaćin s(p)retno došao do pobjede.
Početne minute donijele su dosta nepovezanu igru, većinom između dva šesnaesterca. Nakon početnog ispitivanja snaga Varteks preuzima inicijativu u posjedu lopte i u tim su se trenucima očekivale i prve konkretne prijetnje prema golu domaćina. No ta je inicijativa bila prilično jalova, a domaćin koji je dobro posložio svoju zadnju liniju nije imao većih problema u zaustavljanju naleta "bumbara".

0904-vidovec-440

Bilo je tu dosta pokušaja i po bokovima i kroz sredinu, ali same završnice tih akcija nisu donijele veće probleme domaćem golmanu. Dodatni problem javio se kada je zbog ozljede igru morao napustiti čvrsti i robusni stoper Vanja Seidl. Pred sam kraj prvog poluvremena, nakon što su se uspješno oduprli inicijativi gostiju, osokolili su se i domaćini, pa u tim minutama bilježimo i nekoliko njihovih pokušaja prema golu Varteksa. No prvo poluvrijeme ipak završava početnim rezultatom.

0904-vidovec2-440

U drugo poluvrijeme Varteks kreće puno odlučnije (očito je u svlačionici bilo burno) i ponovo preuzima inicijativu na sredini terena. U tim trenucima ta je inicijativa izgledala opasnijom nego u prvom poluvremenu, ali nažalost bez konkretnijeg učinka u samoj završnici napada. Ponovo se pokušalo preko bokova, koje je uspješno razigravao ponajbolji u redovima Varteksa, kapetan Nikola Martinez, ali domaćini su svojom sve povučenijom igrom uspješno odoljevali svim tim napadima.
I kako to obično biva u nogometu, domaćin je nakon jedne naoko bezopasne akcije poveo. Jedna lopta koja je izgledala kao laki plijen za golmana Varteksa Franju Klepača, provukla mu se ispod tijela, a igrač domaćina Karlo Makšan koji je sve to pratio, nije imao težak zadatak ugurati loptu u mrežu. Ogroman je to bio šok kako za igrače, tako i za navijače Varteksa koji su u nevjerici gledali kako lopta ulazi u gol.

0904-vidovec3-440

Trebalo je nekoliko minuta da se igrači Varteksa oporave od tog šoka, ali s obzirom da se domaćin potpuno povukao nakon tog gola, nije im preostalo ništa drugo nego da ponovo napadnu gol Budućnosti. U tim trenucima bilježimo i navjeće prilike Varteksa. Nakon jednog dobro izvedenog kornera Denis Vidaček sa svega nekoliko metara glavom pogađa direktno u golmana, a glavom su još neuspješni bili Filip Posinovec i Marko Poljan. Nedugo nakon toga bilježimo i jednu spornu situaciju u kojoj domaći igrač sa podignutom rukom blokira udarac prema svom golu. Sudac je opravdano sudio igranje rukom, ali je dosudio slobodan udarac sa same crte šesnaesterca, a ne kazneni udarac, što je izazvalo buru negodovanja navijača Varteksa.
Bilo je tu još nekoliko prilika za izjednačenje, kada igrači Varteksa ne uspjevaju u gužvi sa par metara ugurati loptu u gol i kada su domaćini "čistili" lopte sa same gol linije, ali do izjednačenja se nije došlo. Naprotiv, nakon jedne polukontre u 86. minuti domaćini preko Darka Ozmeca dolaze do 2:0 i ubijaju sve nade igrača i navijača Varteksa o barem bodu.

Na kraju ostaje žal za propuštenim bodovima, jer dojma smo da se protiv ovakve momčadi Budućnosti moglo do bodova, posebno gledajući prve dvije prvenstvene utakmice. S druge strane, ova je utakmica dobar pokazatelj kako se protiv nikoga neće moći lako do bodova. Sve ekipe davat će i više od 100% kada igraju protiv Varteksa i to naši dečki moraju imati na umu.

Prilika za popravak dojma je već slijedeću nedjelju 11.09. kada momčad Varteksa na svom terenu u Jalkovcu ugošćuje momčad Beretinca. Utakmica počinje u 17:00 sati.