Poraz juniora u Tuhovcu

12
Svibanj
2013

Juniori NK Varteks odigrali su jučer utakmicu 12. kola 2. ŽNL Istok u kojoj su u gostima snage odmjerili sa Poletom iz Tuhovca. Na kraju slavili su domaćini 3:1, a jedini strijelac za Varteks bio je Dominik Hrastić.

0511 juniori-tuhovec-440

Od samog početka prijete domaćini, pa tako već u prvoj minuti Varteksov vratar Fabijan Hrnčić spašava Varteks od brzog rezultatskog zaostatka. Pokazat će se kasnije da je to bila samo jedna od brojnih Hrnčićevih obrana. U 10. minuti krenuo je Polet sa dvojicom igrača prema Hrnčiću, ali i to skida Fabijan. Odmah potom prijeti i Varteks preko Matije Cvetka koji pogađa stativu. Nedugo zatim griješi Varteksova obrana, ali ponovo spašava Hrnčić. Nova prilika domaćina u 25. minuti, ali u situaciji 1 na 1, ponovo je pobjednik Hrnčić. Odmah potom nakon solo prodora prijeti i Luka Matvij, ali izboren je samo korner. Pred kraj poluvremena zaprijetio je za Varteks i Anton Marković, ali rezultat se ne mijenja.

0511 juniori-tuhovec-440-2

Nastavak je počeo odlično za Varteks. U 48. minuti Varteks prelazi u vodstvo. Na asistenciju Markovića strijelac je Dominik Hrastić. Slijedi razdoblje igre u kojem Varteks ima više šansi koje nažalost nisu kapitalizirane. Prijetili su Cvetko i Karlo Perčinlić, ali lopta ne želi u mrežu Poleta. I kao što to obično biva u nogometu, domaćini su to kaznili. Na 1:1 izjednačuju u 62. minuti nakon slobodnog udarca. Nepunih deset minuta potom Polet prelazi u vodstvo 2:1, koje su do kraja uspjeli zadržati. Štoviše, još su ga i povećali na 3:1 u 85. minuti. Mogao je na kraju rezultat biti i uvjerljiviji za Polet, ali zahvaljujući Hrnčiću ostalo je 3:1.

U slijedećem kolu koje je na rasporedu u subotu 18.05. juniori Varteksa ugostit će na svom terenu u Jalkovcu vršnjake Mladosti iz Margečana.