Varteks teže od očekivanog do nove pobjede

05
Svibanj
2013

Po kišnom vremenu i natopljenom terenu Varteks je danas upisao tri nova boda i zabilježio prvu pobjedu nad Mladosti iz Margečana. Jedini strijelac na utakmici bio je Marko Poljan.

0505-margecan-440

Teže od očekivanog, ali ipak zasluženo Varteks je došao do nove pobjede u prvenstvu, u utakmici 15. kola protiv Mladosti iz Margečana.
Prvo uzbuđenje vidjeli smo već u 9. minuti, kada nakon kornera prijeti Dario Horvat, ali lopta odlazi preko gola, a u 15. minuti već je 1:0. Odlično je slijeva ubacio Ivan Kostelac, a na drugoj stativi spreman je bio Marko Poljan i glavom zabija za vodstvo Varteksa. Samo dvije minute kasnije rezultat je mogao biti udvostručen, ali gol Dominika Matučeca je poništen zbog sumnjivog zaleđa. Lijepo su kombinirali Matučec i Kostelac u 21. minuti, ali plasirani udarac Kostelca biva odbijen u korner. Gosti su prvi puta zaprijetili u 28. minuti nakon jedne polukontre, te odmah zatim nakon kornera, ali u gužvi loptu sa gol linije spašava Romano Nježić. Pred sam kraj prvog poluvremena gosti ostaju sa igračem manje, nakon teških riječi sucu za dodijeljeni žuti karton.

0505-margecan-440-2

U nastavku odmah prijetnja Varteksa već u 47. minuti. Odličan ubačaj Dominika Kobzineka u gol ne uspjeva pretvoriti Matučec. Gosti su opet zaprijetili u 64. minuti, ali udarac glavom sa 10-ak metara odlazi preko gola. Odmah potom prijeti Varteks. Prvo je Horvat u 66. minuti nanizao par igrača, ali vratar Mladosti brani njegov udarac. Samo minutu kasnije opet sumnjiva situacija pred vratima gostiju. Ubacio je s desne strane Kobzinek, u kaznenom prostoru gostiju srušen je Kostelac, ali sudac ostaje nijem, a u nastavku akcije Željko Ričko sa metar-dva gađa vratara Mladosti. Novu priliku gosti su imali u 72. minuti, ali slobodan udarac sa 30-ak metara sigurno brani Marko Šprem. U 80. minuti slijedi solo prodor Roberta Namjesnika, koji je iza sebe ostavio četiri gostujuća igrača, ali vratar Mladosti opet spriječava pogodak. U 85. minuti gosti dobivaju i drugi crveni karton. Uzeo je jednu loptu kod svog šesnaesterca Nježić, povukao dobrih 50-ak metara, ali onda biva grubo srušen s leđa i gosti ostaju sa dva igrača manje.

Nakon jedne prilično nervozne utakmice Varteks je ipak uspio zabilježiti prvu pobjedu protiv Mladosti iz Margečana, te i dalje puše za vrat vodećem Trnju.
U slijedećem kolu Varteks gostuje u Tužnom kod Slobode. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 12.05. u 17:00 sati.