Juniori sa igračem manje do tri boda u gostima

26
Kolovoz
2012

Juniori su pobjedom nad Mladosti iz Varaždinskih Toplica od 4:0 došli do prva tri boda u sezoni, nakon što su kraj prvog i cijelo drugo poluvrijeme morali odigrati sa igračem manje. Strijelci su bili: Dominik Hrastić dva puta, Denis Pukšić i Borna Plantak.

0825-varteks-toplice-440

Po izuzetno vrućem i sparnom vremenu, te vrlo teškom terenu juniori su zasluženo došli do pobjede u Varaždinskim Toplicama.
Počelo je oprezno s obje strane, no već nakon 10-ak minuta Varteks se konsolidirao i preuzeo inicijativu u sredini terena. Prvu veliku priliku vidjeli smo u 11. minuti kada slobodan udarac sa 20-ak metara Davida Lončine odsjeda na vratnici. Pokušao je i Elvis Rog udarcem izvana, ali neprecizno. Varteks u tim trenucima postaje još čvršći, a samim time i opasniji. No sve to se promijenilo u 39. minuti kada Elvis Rog dobija izravni crveni karton nakon udaranja u prsa protivničkog igrača.

0825-varteks-toplice-2-440

Nakon žustrog dogovora u pauzi između dva poluvremena da se i sa igračem manje može napraviti puno u ovoj utakmici, Varteks počinje drugo poluvrijeme otvoreno i napadački. To se isplatilo već u 50. minuti kada Denis Pukšić lijepim udarcem sa 18 metara matira vratara Mladosti i Varteks ima 0:1. Već u slijedećoj minuti Matej Detić prijeti udarcem desno iskosa, ali vratar Mladosti brani. No u 56. minuti već je 0:2. Lončina je izveo slobodan udarac gotovo sa centra igrališta. Lopta je završila u šesnaestercu gdje se najbolje snalazi Dominik Hrastić i zabija za povećanje vodstva. Uragan Varteksa u prvih 15 minuta drugog poluvremena završava golom za 0:3. Odlično je Lončina iznio loptu iz svoje obrane, uposlio na lijevoj strani Dominika Hrastića koji se sjurio prema golu i mirno povećao vodstvo. Uslijedilo je smirivanje igre, ali samo do 68. minute kada lijep centaršut sa lijeve strane Lea Hriberšeka u gol pretvara Borna Plantak. Prvu pravu priliku domaćini su imali u 70. minuti, ali čistu priliku "1 na 1" odlično brani Filip Majkić. Do kraja utakmice Varteks je u potpunosti kontrolirao igru, a bilo je tu još mogućnosti za povećanje vodstva od kojih je najveća bila ona Luke Horvatića koji u posljednjim minutama zabija i peti gol, ali ga sudac poništava zbog sumnjivog zaleđa.

Čestitke juniorima na pobjedi i nadamo se da će se pozitivan niz nastaviti već slijedeće subote kada im u goste dolaze juniori Poleta iz Tuhovca.