Varteks osvojio drugo mjesto na turniru u Turčinu

30
Srpanj
2012

Na dvodnevnom pozivnom turniru održanom 28. i 29. srpnja u Turčinu, NK Varteks osvojio je vrlo dobro drugo mjesto. Osim Varteksa na turniru su nastupila i dva županijska prvoligaša: domaćin NK Dubravka i NK Obreš, a uz Varteks nastupio je i NK Zagorac.

Turnir se igrao po sistemu 2x35 min, a ždrijeb je odredio da prvo polufinale igraju NK Dubravka i NK Zagorac. Drugo polufinale donijelo nam je susret Varteksa i Obreša, pa smo na taj način imali reprizu prošlotjednog polufinala turnira u Beretincu. Obje polufinalne utakmice odigrane su u subotu 28.07., dok su utakmica za 3. mjesto i finale igrani u nedjelju 29.07.

Prvi su u subotu na teren istrčali igrači Dubravke i Zagorca. Dubravka je slavila uvjerljivo 3:0.

Potom se na teren izašli Varteks i Obreš. Bila je to prilika Varteksu da momčadi iz Sv. Ilije uzvrati za prošlotjedni nes(p)retan poraz na turniru u Beretincu. Utakmica je počela vrlo borbeno s obje strane. Već u 10. minuti zatresla se mreža Varteksa, ali gol je opravdano poništen nakon igranja rukom. Odmah potom uzvraća Varteks odličnom akcijom. Belavić je ubacio s desne strane, Pomper propustio za Davida Matučeca koji iz drugog plana dobro puca, ali vratar Obreša Bosilj još bolje brani. Uslijedilo je razdoblje bez većih prilika, a igralo se većinom između dva kaznena prostora. Ali potom u 26. minuti slijedi eurogol za 1:0 Varteksa. Povukao je sa centra loptu David Matučec, lijepo se oslobodio jednog igrača i opalio sa dobrih 30-ak metara. Lopta je neobranjivo ušla u gornji lijevi kut gola Bosilja. Pogodak koji se zaista rijetko viđa. Nakon Varteksovog vodstva igra se dodatno zaoštrila, pa je tako igru zbog dva žuta kartona u nepunih 10-ak minuta napustio Goran Varga. Upravo je start za drugi žuti karton Varge prilično uzburkao strasti na terenu. Rezultat svega: direktan crveni karton igraču Obreša zbog udaranja trenera Vidačeka, te udaljavanje s klupe trenera Vidačeka. Tako je Varteks utakmicu nastavio s dva igrača više.

0729-turcin-2-440

Drugo poluvrijeme bolje je počeo Varteks, pa tako u prvih 15-ak minuta bilježimo prilike Dolenca, Tomaškovića, Belavića i Mladenovića, ali rezultat se ne mijenja, što zbog nepreciznosti igrača Varteksa, što zbog vrlo raspoloženog vratara Obreša Bosilja. Nisu bez prilika ni igrači Obreša, koji i sa dva igrača manje stvaraju prilike. Ipak u 26. minuti Varteks odlazi na 2:0. Dubinsku loptu lijepo prhvaća Dolenc i izlazi sam pred vratara Obreša, koji izlazi kao pobjednik u tom dvoboju, ali na odbijenu loptu nalijeće Denis Mladenović i zabija za ipak mirnijih 2:0. Uspio je Obreš u 30. minuti smanjiti na 2:1 preko Drevena, ali i promašiti "mrtvu" šansu već u sljedećoj minuti. Ipak, Varteks uspijeva zadržati vodstvo do kraja i plasirati se u finale.

0729-turcin-440

U nedjelju je prvo odigrana utakmica za 3. mjesto između Obreša i Zagorca, u kojoj je Obreš slavio 3:1.

Potom je uslijedilo finale između domaćina Dubravke i Varteksa. Utakmica se igrala 2x40 min, a već u 7. minuti Dubravka vodi. Nakon dobro izvedenog kornera lopta je prebačena na drugu stativu. Slijedi oštri ubačaj natrag pred gol Prahića, kojeg u gol pretvara Marko Terzić. No ubrzo slijedi izjednačenje. Lijepo je po desnoj strani prošao Dominik Matučec i plasiranim udarcem zabio svoj prvijenac u dresu Varteksa. U drugoj polovici prvog poluvremena Varteks se oslobodio početne inicijative Dubravke i krenuo ozbiljnije prema golu Dubravke. Ipak bolje prilike imala je Dubravka, od kojih treba izdvojiti polukontru u 26. i opasan korner u 31. minuti, dok je Varteks zaprijetio nakon kombinaceije Mladenovića i Dolenca.

Drugo poluvrijeme obje ekipe započele su svaka sa svojom prilikom. Šansu Dubravke spriječio je dobro istrčali Prahić, dok je za Varteks dobro, ali neprecizno pucao Mladenović.  Uslijedilo je razdoblje igre u kojem je Dubravka imala jalovu inicijativu u sredini terena, dok je Varteks pokušavao uspostaviti ravnotežu preko još jednog debitanta Maria Kovačevića. I kad su se momčadi već polako spremale za izvođenje jedanaesteraca, Dubravka dolazi do pobjedničkog gola. Nakon kornera s desne strane, obrana Varteksa loše je izbacila loptu koja dolazi na nogu Jurice Lihtara koji zabija za konačnih 2:1 za Dubravku.

0729-turcin-3-440

Ovaj turnir, kao i dva prethodna dobro su poslužila treneru Vidačeku za isprobavanje svih novopridošlih igrača, kako bi se u prvenstvo ušlo sa optimalnom postavom, a NK Varteks u svoje tribine smješta još jedan trofej.