Varteks pregazio Slobodu (T) u posljednjoj utakmici sezone

03
Lipanj
2012

U utakmici posljednjeg kola 2. ŽNL Istok u sezoni 2011/2012 NK Varteks je na gostovanju u Tužnom odličnom igrom visoko porazio domaću Slobodu. Utakmica je završila rezultatom 1:8. Četverostruki strijelac za Varteks bio je Ivan Kostelac, a po dva puta u strijelce su se upisali Filip Dolenc i Dominik Kobzinek. Jedini strijelac za domaćine bio je Ivica Lukavečki.

0603-Tuzno-440

Rijetko tko je mogao predvidjeti današnji rasplet događaja u Tužnom. Varteks je dominirao tokom cijele utakmice i visoka pobjeda je i više nego zaslužena.
Nije moglo početi bolje. Već u 3. minuti Varteks vodi. Odličan centaršut Nikole Drožđeka spretno koristi Ivan Kostelac i tako započinje svoju golijadu na ovoj utakmici. Nisu se domaćini još ni oporavili od početnog šoka, a već je 0:2. Ovaj puta Goran Varga upošljava Kostelca, koji izbija sam pred vratara Slobode Maria Hrastića i sigurno smješta loptu u mrežu. Bio je to veliki impuls za igrače Varteksa, pa su krenuli još žešći napadi i igra se većinom odvijala na polovici Slobode. No na slijedeću priliku čekali smo do 26. minute kada je dvojac Drožđek-Kostelac kreirao situaciju sličnu kao kod prvog gola, ali udarac Kostelca završava na prečki gola Slobode. Nije taj promašaj previše omeo Kostelca, jer u 40. minuti već je 0:3. Ovaj puta Kostelac se sam izborio za poziciju za udarac sa lijeve strane i po treći puta matirao nemoćnog Hrastića. Gotovo identičnu situaciju vidjeli smo dvije minute kasnije. Ovaj puta za udarac sa slijeve strane izborio se Filip Dolenc i Varteks odlazi na visokih 0:4. Jedinu konkretnu priliku Slobode zabilježili smo u posljednjim trenucima prvog poluvremena, ali udarac domaćih sa linije kaznenog prostora odlazi preko gola, danas malo zaposlenog, Željka Lelkića.

0603-Tuzno-2-440

Dobru igru po bokovima Varteks je nastavio i u drugom poluvrmenu, ali ovaj puta Drožđeku se priključio i Marko Bosilj sa desne strane. Tako veću 48. minuti Bosilj probija desnu stranu i nabacuje u šesnaesterac Slobode, gdje čekaju trojica Varteksovih igrača, ali golman Hrastić dolazi do lopte prije svih. Nastavio je Bosilj sa svojim prodorima, pa tako u 53. minuti nabacuje za Kostelca, koji glavom loptu šalje preko gola. U 56. minuti Kostelac se prebacio u ulogu asistenta. Probio je lijevi bok, sjurio se u šesnaesterac i usposlio Vargu na drugoj stativi, ali lopta završava preko gola. U 60. minuti domaći dolaze do počasnog pogotka. Odlično je slobodan udarac izveo Ivica Lukavečki i pogodio suprotan kut nemoćnog Lelkića. Malo su se oslobodili domaćini Varteksovog pritiska u tim minutama i u 65. imaju novu priliku. Ponovo su imali slobodan udarac, ovaj puta lijevo iskosa, ali Lelkić skreće loptu u prečku i rezultat se ne mijenja. Zato već u slijedećem napadu Varteks diže na 1:5. Kostelac upošljava Dolenca, koji svojim drugim pogotkom povećava Varteksovo vodstvo. Nakon tog pogotka Dolenc napušta igru, a umjesto njega ulazi novi problem za Slobodu. U igru je ušao Dominik Kobzinek te nakon nepune 4. minute u igri diže na 1:6. Sam se Kobzinek izborio za udarac sa 17 metara, a lopta od stative odlazi u gol. Dvije minute nakon gola u 75. minuti, Kobzinek kreće u prodor po lijevoj strani te nabacuje na glavu Kostelca, koji je zamalo neprecizan. Što mu nije uspjelo u 75. uspjelo je Kostelcu u 77. minuti, kada ga nakon odličnog prodora upošljava Valentino Ratkajec, a rezultat je već visokih 1:7. Već u slijedećoj minuti mogao je Kostelac zabiti i svoj peti gol na utakmici, ali je neprecizan nakon još jednog ubačaja Kobzineka. Do kraja utakmice zabio je Varteks i osmi gol, a strijelac predivnog pogotka za 1:8 bio je po drugi puta Dominik Kobzinek.

0603-Tuzno-3-440

Tako je Varteks svoju premijernu sezonu u 2. ŽNL Istok završio vrlo visokom pobjedom i to nad protivnikom koji prije samo par kola još bio u borbi za prvo mjesto. Ovom pobjedom i remijem Čeva u Margečanu, Varteks je na kraju izborio visoko treće mjesto, što je zasigurno veliki uspjeh u prvoj sezoni natjecanja.
Čestitke igračima i stručnom stožeru na čelu sa Denisom Vidačekom na ovom rezultatu i puno sreće u slijedećoj sezoni.

22. kolo 2. ŽNL Istok

NK Sloboda (Tužno) - NK Varteks (Varaždin) 1:8 (0:4)

Igralište u Tužnom. Gledatelja: 100. Suci: Borak, Stolnik, Hantak

Strijelci: 0:1 Kostelac (3), 0:2 Kostelac (9), 0:3 Kostelac (40), 0:4 Dolenc (42), 1:4 Lukavečki (60), 1:5 Dolenc (67), 1:6 Kobzinek (72), 1:7 Kostelac (77), 1:8 Kobzinek (83)

NK Sloboda: Hrastić, Lukavečki, Benkus, N. Grđan, Habuzin, Boltižar, Gužvinec, Žganec, D. Grđan, Melnjak (od 63. Puček), K. Grđan (od 46. Brezovec)

NK Varteks: Lelkić, Tomašković, Lončar, Vidaček, Kostelac, Martinez (od 65. Ratkajec), Dolenc (od 68. Kobzinek), Drožđek, Kučar (od 72. Zajec), Varga, Bosilj