Varteks s lakoćom u 2. kolo kupa

03
Kolovoz
2014

Visokom pobjedom NK Varteks plasirao se u drugo kolo županijskog nogometnog kupa. Na stadionu Slobode u Varaždinu (zbog sanacije terena u Jalkovcu) nogometaši Varteksa pobijedili su NK Vindiju iz Donje Voće sa 5:1. Dvostruki strijelac za Varteks bio je Nikola Sakač a po jednom su zabili Krunoslav Domiter, Marko Bogović i Patrik Đunđek.

0803-vindija-440

Prvu priliku Varteksa bilježimo već u 3. minuti kada puca Ivan Sokser, ali lopta prolazi pored gola. U 9. minuti gosti prvi puta prijete no nije bilo potrebe za intervencijom Mladena Bogovića. Desetak minuta kasnije udarac gostiju završava na prečki. Već u slijedećoj minuti udarac Soksera također završava na prečki. U 26. minuti prekrasnim udarcem s 30-ak metara Krunoslav Domiter dovodi Varteks u vodstvo od 1:0. Jedan od rijetkih udaraca Vindije u 28. minuti s lakoćom brani Bogović. Do kraja poluvremena Varteks je zaprijetio preko Nevena Puclina, Matije Kuhara i Borne Radića, ali je gostujući vratar bio na visini zadatka.

0803-vindija-4401

U desetoj minuti nastavka Vindija ponovno prijeti, ali domaći vratar kroti udarac. Nakon toga uslijedio je "uragan" domaćina. U 64. minuti Nikola Sakač poentira nakon asistencije Puclina za 2:0. Dvije minute kasnije Sakač prijeti iz slobodnog udarca, gostujući vratar kratko odbija a na odbijenu loptu natrčava Marko Bogović i zabija za 3:0. U slijedećem napadu Puclin odlično pronalazi Matiju Cvetka čiji udarac gostujući vratar s lakoćom brani. Na povećanje vodstva čekalo se samo tri minute kada Sakač svojim drugim zgoditkom povećava rezultat na 4:0. Tek što je ušao u igru Patrik Đunđek postiže zgoditak za vodstvo od 5:0. U zadnjim trenucima utakmice gosti postižu počasni zgoditak za konačnih 5:1.

U 2. kolu Varteks će ugostiti NK Sračinec, koji je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedio ekipu Omladinca. Susret je na rasporedu 09.08.2014. na stadionu Slobode sa početkom u 17:30.