Varteks visokom pobjedom otvorio 3. HNL Sjever!

1. KOLO

U prvom kolu 3. HNL Sjever Varteks je na SC 'Sloboda' bio domaćin Podravcu iz Virja.

Utakmica je po vrućem vremenu završila visokom pobjedom Varteksa 4:0! Tako su Bumbari na otvaranju sezone uzeli sva tri boda.

Utakmica je praktički bila riješena već u prvom poluvremena kada je Varteks zabio četiri gola.

Početna nervoza rezultirala je opreznim ulaskom u utakmicu obje momčadi, šanse su imali gosti, a preko Benkovića i Šoštarića su prijetili Varteksovci. Gosti su prijetili iz polukontre, a do vodstva dolazimo u 23. minuti kada se Golubar dobro snašao nakon pomutnje u šesnaestercu i tako ovoljetno pojačanje zabija bitan gol kojim su se domaćini potpuno oslobodili.

Benković četiri minute kasnije povećava na 2:0, spretno izbjegava zaleđe i sigurno poentira. Rapsodija se nastavlja u 43. minuti. Vuković se sjajno snalazi na sredini terena, vuče loptu, vidi Šoštarića koji trči u prazan prostor i izlazi jedan na jedan s protivničkim golmanom. Najbolji strijelac prošle sezone siguran je i zabija za 3:0.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Varteks ima slobodni udarac na 18 metara. Izvodi ga Šoštarić koji precizno gađa desni kut gostujućeg golmana i zaključuje sjajno Varteksovo poluvrijeme.

Drugi dio prošao je ponajviše u znaku inicijative Varteksa koji je stao na loptu, ušlo je nekoliko mlađih igrača, juniora koje je trener Orehovec priključio momčadi. Lovro Šimek, Robert Pakšec, Lovro Vitković i Dorian Zagorščak Smetiško odlučno su zauzeli svoje pozicije na terenu i sudjelovali u kontroliranoj igri u kojoj se gostima nije dopustilo da se približe pogotku.

Redom su za Varteks u drugom poluvremenu pokušavali Pakšec, Benković i Vuković, a utakmica je uz poneki 'izlet' Podravca na domaću polovicu mirno privedena kraju.

U sljedećem kolu, u subotu 29. kolovoza, Bumbari idu na gostovanje u Viroviticu kod istoimenog domaćina.