Varteksu bod na vrućem gostovanju u Virovitici

2. KOLO

Varteks je u drugom kolu 3. HNL Sjever gostovao u Virovitici kod istoimenog domaćina. Utakmica je završila podjelom bodova - 0:0.

Trener Želimir Orehovec na teren je poslao sljedećih jedanaest igrača: Silvio Jovan, Ivan Režić, Lovro Težački, Karlo Malenović, Josip Golubar, Daniel Vuković, Romano Nježić (c), Fran Kukec, Karlo Benković, Ante Solomun i Tihomir Šoštarić.

Prvo poluvrijeme više je prošlo u inicijativi domaćina. Po vrućem i sparnom vremenu, nije bilo previše dobrih prilika. Obje strane zabilježile su tek nekoliko pokušaja.

U osmoj minuti za Bumbare prvo pokušava Režić iz slobodnog udarca, no golman Virovitice hvata loptu. Domaćini se bude dvije minute kasnije kada njihov udarac prolazi iznad gola.

Odmah nakon ističe se Silvio Jovan na vratima Varteksa kada odlično brani udarac unutar 16 metara. Domaćini pokušavaju i u 20. minuti kada Nježić gubi loptu, ali udarac domaćina odlazi pokraj gola.

Do kraja poluvremena za Varteks pokušava Vuković, no golman domaćina brani, a na suprotnoj strani još jednom se Jovan ističe sa svojom sigurnošću.

Drugo poluvrijeme ponudilo je još manje prilika, ali i ravnopravniji Varteks.

Malenović ima prvu priliku za Bumbare, ali vratar domaćina je siguran. Golubar se ističe u dvije prilike, prvo u 70., a zatim u 76. minuti kada prolazi kroz sredinu.

U prvoj situaciji dodaje Benkoviću čiji udarac prolazi pokraj gola, dok u drugoj prilici Golubar sam pokušava, dobro gađa, ali vratar 'skida' loptu ispod prečke.

Pred kraj utakmice, u 88. minuti, domaćini pokušavaju poslije male greške Jovana, koji se ispravlja i ostaje 0:0.

Pedesetak navijača i White Stonesa koji su došli u Viroviticu tako se vraćaju, zajedno s momčadi, u Varaždin s bodom, odnosno s četiri boda u prva dva kola.

U sljedećem 3. kolu na domaćem terenu dočekujemo Mladost iz Ždralova.